Ryža Jollof (Nsamé alebo Zaame)

Čítať viac

Je jedným z najbežnejších jedál západnej Afriky. Pripravuje sa v celom regióne vrátane Ghany, Nigérie, Senegalu, Gambie, Sierry Leone, Libérie, Pobrežia Slonoviny, Toga, Kamerunu, ako aj Mali.

Zoom koom – najtradičnejší nápoj z Burkiny Faso

Čítať viac

V Mòoré to znamená „múčna voda“ a tiež je tento nápoj známy pod názvom „eau de bienvenue“ (voda na uvítanie). Toto je tradičný nápoj z Burkiny Faso.

Poznáte okru?

Čítať viac

Ide o chutnú, krehkú zeleninu, ktorá je známa u nás ako ibištek jedlý. Predpokladá sa, že okra pochádza najmä zo západnej Afriky alebo Etiópie, hoci iní veria, že má pôvod v južnej Ázii. Okra (alebo okro), známa v mnohých anglicky hovoriacich krajinách ako lady finger alebo ochro, je kvitnúca rastlina z čeľade slezovitých.

Kedjenou

Čítať viac

Je pikantný guláš, ktorý sa tradične pripravuje s kuracím mäsom, alebo sliepkou a zeleninou. Je to jedno z najobľúbenejších jedál z Pobrežia Slonoviny.

Čo je to fufu (foo-foo)?

Čítať viac

Čo presne je toto obľúbené africké jedlo známe ako FUFU ? Toto obľúbené africké jedlo, ktoré sa niekedy nazýva foo-foo, je základným jedlom, ktoré sa nachádza v mnohých krajinách strednej a západnej Afriky a niektorých karibských krajinách, ako je Dominikánska republika.

Attiéké - národné jedlo z Pobrežia Slonoviny

Čítať viac

Možno to nie je také prestížne ako šampanské, ale Pobrežie Slonoviny chce získať chránený štatút pre attiéké, národné jedlo.